Ethics Commission

Meetings

Agendas & Minutes


Agendas are available prior to the meetings. Minutes are available following approval.
View Most Recent Agendas and Minutes

Members


  • Wilfred A. Duchesneau, Chairman (Democrat)
    Term Expires: January 2022
  • Derek Reed, Vice Chairman (Unaffiliated)
    Term Expires: January 2023

  • Charles McCleary, (Republican) Member
    Term Expires: January 2021
  • Jane Roets, (Democrat) Member
    Term Expires: January 2020
  • Brett Palmer, (Democrat) Member
    Term Expires:  January 2020

Overview


Members are appointed to 4-year terms.

CODE OF ETHICS (Revised 1.7.2019)

Resources